Teslimat Şartları

Sipariş ve Teslimat Şartları

temakostum.com.tr  adresinden verdiğiniz siparişlerin teslimat süreci, verilen siparişlerin takibi, kargo ücreti ve diğer sipariş bilgileri hakkındaki bir çok konuyu bu sayfada bulabilirsiniz.

Kargo ücreti ne kadar? 

Kargo gönderileri Türkiye'nin her iline MNG Kargo firması ile gönderilmektedir. Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA ibaresi olmadığı durumlarda gönderim ücreti paket ve kostüm büyüklüğüne göre 9 - 25  TL’dir. 100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedavadır. Yurtdışı siparişlerde 
sipariş verilen ülkeye göre kargo bedeli toplam tutar bölümünde hesaplanacaktır.

Siparişim ne zaman ve ne şekilde teslim edilecek? 

Siparişiniz aksi belirtilmedikçe ve bir kampanyaya dahil edilmemiş ise siparişiniz akabinde en kısa sürede tarafınıza ulaşacaktır. Temakostum.com.tr seçtiğiniz ürünleri en hızlı şekilde tarafınıza gönderecek bir altyapı ile hazırlanmıştır. Ürün açıklamaları bölümünde kampanyalarla ve stok durumumuzla ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Siparişimi nasıl takip edebilirim? 

Sipariş etmiş olduğunuz ürünü takip edebilmek için temakostum.com.tr  sayfasında üye girişinizi yaptıktan sonra hesabım bölümündeki siparişlerim kısmına giriş yaparak takip etmek istediğiniz siparişi seçebilirsiniz. Bu bölümde yer alan kargo takip numarasını tıkladığınızda otomatik olarak siparişinizin o anda nerede olduğunu gösteren sayfaya yönlendirilirsiniz. Sistem üzerinden her alımınızda, tüm ürünler hazırlık aşamalarında size mail atılarak bilgilendirilirsiniz.

Siparişiniz hazırlanıyor;  ifadesi siparişinizin tarafımıza ulaştığını ve hazırlanma aşamasında olduğunu belirtir.

Ürününüz kargoya verildi; ifadesi ürününüzün paketlemesinin yapılıp kargo firmasına teslim edildiğini gösterir. Kargo takip numaranıza tıklayıp kargo firmasının nerede olduğunu görebilirsiniz demektir.

Siparişiniz iptal edildi veya Para iadesi kredi kartınıza yapıldı; ifadesi sizin isteğiniz üzerine verdiğiniz siparişi iptal edip ödediğiniz tutarın kredi kartınıza iade edildiğini göstermektedir.

Teslimat adresinde bulunamazsam ne olacak? 

Anlaşmalı kargo firmaları teslimat sırasında adreste bulunmamanız durumunda bir “Ziyaret Notu” bırakacaktır. Bu durumda siparişiniz, son bir kez olmak üzere tekrar adresinize getirilecektir. Teslim edilemedi notu aldığınız zaman kargo firmasını arayıp tekrar gelecekleri zaman konusunda kargo yetkililerine bilgi verebilirseniz ürününüzün doğru zamanda size gelmesini sağlayabilirsiniz. Aksi takdirde 2. kez geldiklerinde de teslim edecek birilerini bulamazlarsa siparişiniz temakostum.com.tr adresine iade edilmektedir.

temakostum.com.tr  sitesinden verilen tüm siparişler, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliye ve fatura eşliğinde teslim etmektedir.

 

Ürünü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim? 

Kargo görevlisi ürünü size veya belirttiğiniz kişiye teslim ederken kimlik belgesi, pasaport, ehliyet vb. resmi bir belge isteyecektir. Bu sebeple sizin veya teslim alacak kişinin yanında kimlik belgesi, pasaport, ehliyet vb. belgesinin bulunması gerekmektedir.

Ürünü teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık, eksiklik, kutuda kırılma ya da ıslanma gördüğünüz takdirde derhâl bizimle irtibata geçiniz ve kargo teslim tutanağı doldurarak paketi kabul etmeyiniz. Yeni ürünleriniz tarafınıza hemen gönderilecektir.

Kargoyu kontrol etmeden teslim almanız durumunda kutu içerisinden çıkabilecek eksik ya da taşıma sırasında oluşabilecek kırılma olaylarından kargo firması mesul olmayacağı için zor durumda kalabilirsiniz. Lütfen kargo ambalajlarının sağlam olarak size teslim edildiğinden emin olunuz.

Ürün kargodan eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

Teslim aldığınız ürünler kargodan eksik çıkarsa iletişim adresimize sipariş numaranızı belirterek durumu anlatan bir e-posta gönderebilirsiniz. Dilerseniz müşteri servisimiz olan temakostum.com.tr  adresinde bulunan iletişim modülünden bize ulaşabilirsiniz veya bilgi@temakostum.com.tr adresimize durumu anlatan bir e-posta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede bu konuda cevap verilecektir.

 

Teslimatla ilgili önemli bilgiler

  • Kargonuzu teslim aldıktan sonra, kargo yetkilisiyle birlikte açıp kontrol edebilirsiniz. Siparişinizdeki bazı ürünlerin eksik ve/veya hasarlı olduğunu görürseniz; kargo yetkilisinden tutanak hazırlamasını talep ediniz. Ürünleri teslim almayıp iade ediniz. Bu gibi durumlarda tutanak çok önemlidir. Üründeki bir hasarın ya da eksikliğin kargo firmasından kaynaklı olduğunun sağlıklı belirlenebilmesi için tutanak tutulması çok önemlidir. Tutanak sonucunda yeni ürünleriniz tarafınıza hemen gönderilecektir. Tutanak sayesinde ilgili firma yetkilileri de kargo firmasının sigortasından gerekli olan hasarın bedelini alabilecektir.
  • Kargo yetkilisinin tanıklığında, ilk teslim anında hazırlanan tutanaklar eksik ve hasarın sorumlusunun ortaya çıkarılmasında çok önemlidir. Kargoyu teslim aldıktan saatler sonra yapılan eksik ve/veya hasar bildirimleri tutanak olmadığı için ya da ilk teslim anında hazırlanmadığı için incelemeye bağlı olarak reddedilebilir.
  • Kargo teslimatında sorun yaşarsanız lütfen en kısa zamanda bize haber veriniz.
  • Siparişinizdeki ürün/ürünleri herhangi bir nedenle iade edebilmeniz için; ürünün orijinal ambalajında muhafaza edilmesi, tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle eksiksiz bir şekilde, fiziksel hasar görmeden geri verilmesi gerektiğini unutmayın.
  • İade işlemlerinde, faturanın tüm nüshalarının ürünle birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et